przekrój światłowodu

Światłowód – przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego wykorzystywana do propagacji światła jako nośnika informacji.

FTTH - Fiber To The Home - światłowód do domu. Światłowód poprowadzony jest od centrali do mieszkania abonenta.

Zalety światłowodu

Łącza światłowodowe są w dużej mierze niezawodne, proste w obsłudze, zapewniają bezpieczeństwo pracy oraz znaczną wydajność, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością.

W przeciwieństwie do przewodów koncentrycznych, które stosuje większość firm telekomunikacyjnych światłowód wyróżnia się:

  • bardzo dużą przepustowością pojedynczego włókna,
  • małą tłumiennością sygnału, nawet przy bardzo dużych odległościach,
  • niewielkimi wymiarami i małą masą własną,
  • całkowitą odpornością na zakłócenia radioelektryczne oraz działanie pola elektromagnetycznego.

Poznaj różnice w praktyce

Interdom światłowód

Telewizja

Porównanie jakości telewizji

Brak zakłóceń

W przypadku telewizji opartej na sieci światłowodowej nie występuje zrywanie obrazu i dźwięku. Nie ma żadnych przesterowań. Jedyne zakłócenia mogą powstać na skutek uszkodzenia sieci światłowodowej.

Brak przerw

Telewizja oparta na tradycyjnych przewodach koncentrycznych jest podatna na panujące warunki atmosferyczne, fale elektromagnetyczne. W przypadku telewizji światłowodowej takie zakłócenia nie występują.

W przeciwieństwie do innych dostawców usług telekomunikacyjnych nasza telewizja światłowodowa jest dostarczana bezpośrednio światłowodem z magistrali do domu naszego Klienta.

Bez przewodów koncentrycznych, bez zbędnej kompresji danych dzięki czemu jakość obrazu i dźwięku jest na najwyższym poziomie.

Internet

Gwaracja prędkości

Gwarantowane prędkości

Nasz internet światłowodowy oferuje Klientom szybkość łącza do 1 Gb/s. Deklarowane przez nas szybkości w ofercie są gwarantowane.

Szybkie ładowanie treści

Szybkie ładowanie treści

Dzięki wysokim prędkością i niezawodnością łącz światłowodowych, oglądanie filmów VOD, czy też oglądanie filmów na YouTube nie wymaga buforowania danych.

Nie ograniczamy transferu danych, możesz w pełni korzystać z dobrodziejstw internetu przez 24 godziny 7 dni w tygodniu!

Niskie pingi

Niskie pingi

Ping to czas w którym pakiety wysyłane są z twojego komputera i wracają do Ciebie z informacją zwrotną. Im większy ping tym późniejsza reakcja twojej postaci na twoje zagrania.

Brak opóźnień

Brak opóźnień

Szybkie łącze to szybkie wczytywanie się danych w tym także rozgrywki online! Brak tak zwanych LAGÓW to gwarancja udanej rozgrywki!

Download862.43 Mb/s

Ping4 ms

Wynik testu
Interdom - ul.Piłsudskiego 16C lok.13

Zmień dotychczasowego operatora i przejdź na Światłowód do domu

Zapytaj o dostępność usługi światłowodowej

46 880 7777